Каква шминка никогаш нема да излезе од мода?
Трендовите во шминкањето се менуваат секојдневно. Во еден момент е модерна една боја, а веќе во другиот сосема поинаква. 
“Hermès” луксуз: Велосипед од 8100 евра!
Францускиот луксузен бренд “Hermès” ќе претстави два нови модели на велосипеди кои ги краси удобност, брзина, стил и убавина. 
Колку често треба да ја миете вашата коса?
Миењето на косата е многу едноставна задача но многу од нас тоа го прават на погрешен начин, кој може да допринесе до иритација на темето, појава н...
Ова се причините поради кои сеуште не можете да ослабете!
Не е лесно да се биде на диета додека околу вас се шири мирис од блиската пекара или додека вашата колешка до вас јаде солен чипс. Што да сторите в...
Заштедете а сепак изгледајте прекрасно!
Маслиновото масло нанесете го на врвовите на својата коса десет минути пред нанесувањето на шампонот. 
Срцињата - хит оваа есен
Oваа есен бидете во тренд. 
Ова е најпожелната летна фризура
 Еве како да ја направите во три чекори:

Алките, задолжен моден детал ова лето
 Накитот најмногу доаѓа до израз во комбинација ...
Бои кои совршено и одговараат на секоја девојка
 Боите од средишниот дел на спектарот кои не се ниту премн...
Најздрави за стопалата се сандалите со плута
 Речиси секоја модерна летна обувка не е многу практична, ...
Мажите изгледаат најдобро по 32-рата година
 Косата и добрата фризура за мажите се подеднакв...
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations