Ѓаволскиот базен на водопадите Викторија
Ѓаволскиот базен e природна карпа од која е создаден базен на врвот од самите водопади во Зимбабве, на височина од околу 100 метри. 
Островот на љубовта
 Децата го имаат Дизниленд, а додека пак, за воз...
Фобии кои можат целосно да ви го уништат патувањето
 Неколку фобии кои можат да ви го уништат патува...
Нијагарини водопади
 Секоја година, од почетокот на ноември па се до крајот на...
Рајска дестинација
 Островот Маурициус плени со својата надопрена п...
Идеално опуштање според ѕвездите
 Најдобра забава за Бикот е таа која вклучува уредување на градината, Лавот сака ден без обврски за да се опушти, додека Девицата сака паметно...
Хитлер и Франкенштајн на избори во Индија
  Во малата држава Мегалај на северот на Индија во моментов има избори, а имињата на кандидатите кои се наоѓаат на листите се најблаго ре...
Се бара брачен пар за патување до Марс
 Првиот вселенски турист Денис Тито изјави дека во наредните 5 години сака да потроши 700 милиони долари за праќање еден брачен пар до Марс и ...
Најнеобичниот рудник за сол во светот
 Длабоко под земјата во Полска се наоѓа нешто многу важно но многу малку познато надвор од просторите на Источна Европа.
Глупи амарикански закони
 
1
2
3

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations