Што навистина мислат мажите за бракот?
Доколку се прашувате дали мажите размислуваат за брак, жена и деца, и што за нив преставува зборот брак, еве го долгоочекуваниот одговор.
Брачно посредување или трговија со луѓе
Страшно
Кога на партнерите сме им најмалку привлечни?
Најновите истражувања во доменот на меѓучовечките односи докажуваат кога на другите луѓе сме им најмалку привлечни. 
Паметните телефони и интернетот поважни од сексот
Неодамнешна анкета во Австрија покажа дека секој втор жител на оваа земја би се откажал од сексот но не и од интернетот и паметните телефони. 
Бизарни секс обичаи
 За многу странски земји знаеме многу
Како мажите се заљубуваат?
 Мажите се често комплицирани суштества, кои на ...
Тестеронот прави мажите да живеат помалку од жените
 Група корејски експерти дошле до клучниот факто...
Четири секси пози во кои ќе уживате ова лето
 Туширајте се заедно
Финансиската независност причина за жените повеќе да изневеруваат
 Благодарение на финансиската независност и друштвените мр...
Што е потребно за добар секс?
 Страната YourTango во соработка со компанијата Durex спроведе истражување чии резултати пок...
Кое животно сте во љубовта?
 Ако некогаш сте се прашале зошто сеуште не сте запознале личност која ќе ви се допаѓа или к...
1
2
3
4
5
6
7
14
15
16

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations