Откриен четвороножен двојник на Путин!
Иако многу често гледаме сличност помеѓу животните и луѓето,оваа помеѓу рускиот претседател и ова куче е неверојатна! 
Жаба проголта цел лилјак!
Биологот Фил Торес од истражувачкиот центар Тамбопата, рекол дека ова е едниствената ваква фотографија во светот.  
Најекономично средство за отстранување на каменецот од вашата машина за перење!
Колку и да се трудите никогаш не успевате да го одстраните каменецот од вашата машина за перење. Еве решение! 
Тимба обожува да се гали!
Лавот Тимба сака се што сакаат и останатите мачки, само што има 120 килограми и јаде околу четири килограми месо дневно. 
Каде се продава највкусниот сладолед на светот?
Во познатата слаткарница "Perche No!" во Фиренца можете да уживате во највкусниот сладолед на светот, тврди “ National geographic&r...
Револуција во архитектурата, Икеа направи куќа од илјада долари!
Во кутијата се наоѓаат сите делови кои на купувачите им се потребни за да го склопат својот дом, и тоа без додатен алат.  
Кучето им помогнало да откријат дека дадилката им го злоставува детето!
Алексис Кан, дадилка од САД, е уапсена бидејќи го удирала и малтретирала детето кое го чувала, а сето ова е откриено благодарение на семејното куче...
Бизарно: Пронашла мозок во доматен сос !
Британката Џулиен Мартер се шокирала кога видела сива маса во чинијата, откако го истурила доматниот сос во неа. 
Случајност: Семејство од Флорида нашло ковчег со богатство од 18-ти век
Семејството Шмит од Флорида од морското дно извлекло ковчег стар неколку стотини години чија содржина се проценува на 350 илјади американски долари...
Со оваа вест сите ќе бидат среќни! Произведен е хибрид на пиво и вино со 8,5% алкохол!
Американската пивара Blue Moon Brewing произведе хибрид на пиво и вино кое се пакува во вински шишиња и се сервира во класични чаши за вино. 
Швајцарец добил 93 милиони евра на лотарија
Жител на Швајцарија добил главна премија на популарната европска лотарија „Eуромилиони“ од 93 милиони евра, јавуваат светските медиуми....
Бојата на очите го открива карактерот на мажите
Постои тврдење дека врз основа на бојата на очите на мажите можете да откриете каков е тој всушност.  
Пронајден древен град под вода
Неодамна група археолози откриле древен град кој Средоземното море го проголтало и покрило со тон песок и карпи уште пред 1200 години. 
Сан Франциско во склуптура од над 100 илјади чепкалки за заби
 Еден човек, 100 илјади чепкалки за заби и 35 години беше потребно за да се направи оваа склуптура.
Сонувајте ги најубавите соништа на перница во облик на женски нозе!
Обликувана перница која дава удобно чувство на релаксираност исто како да лежите во скутот на вашата сакана личност. 
1
2
3
4
5
6
7
8

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations