Интервју со Филип Ачкоски, топ едукатор: Нема успех во работата со нарушено здравје
 Пронаоѓањето на баланс помеѓу секојдневните ...
Најздравите намирници на светот!
Доколку внимавате што внесувате во вашиот организам, овие неколку намирници ќе ви помогнат да го сочувате вашето здравје.
Булимијата се лечи со електрошокови
Електричната стимулација се покажала како одличен начин за лекување на пациентите кои имаат проблем со булимијата. 
Јогуртот ги чува забите: Напиток кој ги штити забите на децата од кариес
Ново јапонско истражување докажа дека децата кои најмалку четири пати неделно пијат јогурт имаат 22% помалку шанси да заболат од кариес. 
Како делува менувањето на годишните времиња кај луѓето?
Се верува дека луѓето не се зависни од промената на годишните времиња, но сепак постојат некои исклучоци. 
Цикорија: Билката која го намалува шеќерот во крвта
Билката која нашите баби ја користеле како напиток сличен на кафето, цикоријата, е вистински благодет за нашиот организам.
Дали зелката е лековита?
Слатка, кисела, салата од зелка, покрај гравот и компирот зелката е главно јадење во нашата кујна. Но, добро е да се напомене дека таа, исто така, ...
Што значат акните на одредени делови од вашето лице?
Сигурно веќе сте чуле дека појавата на акни на точно одредени делови на лицето можат да се показател на некои здравствени проблеми.... 
Едноставен тест за здравјето на срцето
Еве како можете на многу едноставен начин да го тестирате здравјето на вашето срце. 
Дијагностициран „синдром на хронично доцнење"
Џим Данбар одсекогаш доцнел на сите состаноци и обврски кои ги имал, а неодамна открил дека тоа не е негова вина, туку здравствен проблем. 
Жени внимание! Високите потпетици ги уништуваат мускулите на вашите нозе!
Постојат многу причини поради кои дамите неможат да живеат без високи потпетици. Но, сепак треба многу да се внимава во изборот на истите. 
Што се случува кога ќе проголтате гума за џвакање?
Сигурно до сега безброј пати ви се случило да проголтате гума за џвакање, a сте слушнале дека таа ќе се залепи за вашите црева.
Медитеранската храна лечи од депресија
Луѓето кои се држат до строгите правила на медитеранската кујна имаат мали шанси да заболат од депресија, покажува новото истражување на шпанските ...
Откриен нов лек за женската неплодност?
Научниците од Универзитетот Империал во Лондон откриле хормон кој би можел да биде силно оружје во борба со неплодноста кај жените.
Паметните телефони го намалуваат видот
Од кога паметните телефони се присутни на светскиот пазар , за 35% е зголемен бројот на кратовидоста кај луѓето.
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations