Бомбици
Прегледано: 10738 | Oбјавено на: 25.12.2013
  • Бомбици

    Oдлични за новогодишните празници 
Потребни состојки:

200 гр мелени бисквити
200 гр мелени ореви
1 чаша сок од портокал (или по избор)
2 - шолји масло
2 - лажици шеќер
50 гр маргарин

Сето ова се меша и се прават бомбици.За декорација користиме мелени ореви, кокос или топено чоколадо.Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations