Чоколадни срца
Прегледано: 7288 | Oбјавено на: 25.09.2013
Состојки:
200 грама Бисквити
2 пакетчиња ВАНИЛА
4 Лажици Какао
1 Лимон
130 грама Маргарин
3 лажица/ци Мед
300 грама Ореви
50 милилитри Рум
8 големи лажици Шеќер во прав

Подготовка:
Оревите се мелат доколку не се смелени.
Исто така се мелат и бисквитите.
Кората од лимонот се ренда.
Чоколадото се растопува. Најдобро е да се растопи со методата „сад во сад“.
Сите состојки се мешаат и се меси тесто со средна дебелина.
Од неа се вадат форми, нормално во срца и се прелеваат со топена чоколада. Се оставаат да се стврднат малку.
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations