Брза и вкусна чоколадна торта
Прегледано: 55694 | Oбјавено на: 14.08.2013
Кај чоколадните торти најважно е да се задоволи првиот критериум а тоа е да има вистински вкус на чоколадо.Вториот критериум кој треба да се задоволи е тортата да не е сува, бидејќи кој сака да јаде сува торта? Затоа, обично наједноставните чоколадни торти се покажале и највкусни, како и оваа.

Вистинските љубители на чоколадните торти знаат дека токму ваквите торти, кои не служат за сликање се всушност многу повкусни од оние кои на прв поглед изгледаат бомбастично.

Еве ги потребните состојки:
200 грама квалитетно чоколадо со висок процент на какао
200 грама путер
250 грама шеќер
5 јајца
1 голема лажица брашно 
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations