Глупи амарикански закони
Прегледано: 4032 | Oбјавено на: 07.02.2013
АРИЗОНА:
-Ако скокнеш од зграда, можеш да добиеш смртна казна
-Забрането е плашење гулаби
-На мажот му е забрането да ја претепа жената со ремен кој е поширок од 4 цм

КАЛИФОРНИЈА:
-На животните им е забрането да се парат на јавни места
-Забрането е да се пука од возило во движење, освен ако метата е кит
-Ниедно возило без возач не смее да се движи со брзина поголема од 100 км/час
-Ако не поседуваш најмалку две крави, не смееш да носиш каубојски чизми
-Казна од 250 долара ако божиќните светилки ви горат после втори февруари

АЈДАХО:
-Ако полицаецот се сомнева дека во колата пред него некој пар се секса, мора да свирне од неговата кола или да им светне од далеку со светлата, па да почека 3 минути пред да се приближи  кон дотичната кола

МАСАЧУСЕЦ:
-Децата смеат да пушат, а не смеат да купуваат цигари
-Забрането е тетовирање и пирсинг
-Забрането е плашење гулаби

МЕЈН:
-За време на лет не смееш да излезиш од авионот
-При одење по тротоар, мора да ти се врзани врвците на обувките

ЊУ МЕКСИКО:
-Жените не смеет да одат на јавни места, ако претходно не си ги избричиле нозете
-Во џебот е забрането да носиш топче сладолед

ЊУ ЈОРК:
-Жената смее да оди низ град топлес, ако со тоа не врши реклама за својата работа
-Во куќата не смееш да имаш повеќе од два вибратора

ЗАПАДНА ВИРЏИНИЈА:
-Мажите можат да имаат полови односи со секое животно што тежи помалку од 10 кг
-Ако нешто прегазиш на улица, дозволено е да си го земеш дома и да го изедеш
-Жената смееш да ја претепаш само на јавно место или во судот 


И уште неколку поврзани со сексот: 


Пенсилванија: Мажите не смеат да се возбудуваат во јавност, а аналниот секс се казнува со глоба од неколку илјади долари.

Минесота: Мажите не смеат да имаат секс со жива риба (а со мртва смеат? И дали жените може да имаат секс со жива риба?!). Забрането е да се спие гол. во Александрија мажот не смее да има секс со жена ако здивот му мириса на лук, кромид или сардини. Ако жената го замоли мажот да ги измие забите, според законот, мажот мора да ја послуша.

Вајоминг: Во Њукасл со закон е забрането сексање на пар во фрижидер во супермаркет.

Охајо: Во Кливленд жената не смее истовремено да носи лакирани потпетици и здолниште, бидејќи мажот може преку нив да види одраз на нејзините интимни делови.

Јута: Во Тремонт има закон со кој на жените им се забранува секс во возило за прва помош кое е во движење. Ако жената биде фатена во ваков чин ќе биде обвинета, а нејзиното име ќе биде објавено во локалните весници. Мажот кој имал секс со дотичната жена во возилото нема да биде обвинет за ништо, а нема да биде ниту јавно одбележан.

Монтана: Во Боземан е забранет сексот со личност од спротивниот пол (а со лице од истиот не е! :) ) на тревникот пред куќата, после заоѓањето на сонцето и ако двата учесници во сексуалниот акт се голи. Значи, ако еден носи чорапи, нема прекршок.

Аризона: Жените може да бидат голи над појасот било каде, бидејќи нивните гради не се означени како интимни делови од телото.

Илиноис: На денот на венчавка е забрането младите да имаат секс, ако истовремено се наоѓаат во лов или риболов.

Небраска: Паровите кои преспиваат по хотелите додека спијат мора да имаат бели памучни пижами кои ќе ги добијат на рецепцијата во хотелот. Пижамите не смеат да ги тргнат од себе дури и кога имаат секс.

Њу Мексико: За време на паузата за ручек во работното време еден пар смее да има секс во автомобил единствено ако автомобилот има завеси.

Синсинати: Забрана за анален секс.

Орегон: Мажите во Вилоудалекан ќе мора да си платат казна ако за време на сексот користат вулгарен речник. Жените од друга страна, може да зборуваат што и да посакаат.

Висконсин: Според законот во Конерсвил, мажот не смее да пука додека неговата сакана доживува оргазам.

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations