Ангела Меркел повторно најмоќна жена во светот
Прегледано: 1207 | Oбјавено на: 27.05.2013
 По седми пат, германската канцеларка Ангела Меркел, магазинот Форбс ја прогласи за најмоќна жена во светот. На листата на 100-те најмоќни се најдоа и Опра Винфри на 13-то место, што е за пад од 2 места за разлика од минатата година, Бијонсе на 17-то, Анџелина Џоли на 37-то, Софија Вергара на 38-то, Шакира на 52-то, како и Жизел на 95-то место.

Дали следната година некој ќе ја симне канцеларката Меркел од тронот останува да видиме!

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
НајновиFacebook
Reccomendations