Нова преработка од прилепчаните Mr.T и Наташа Седлоска – „No Light, No Light“
 Нова преработка од  Mr.T и Наташа Седлоска, но овој пат на огромниот хит на Florence + The Machine – No light, No light, во сосема...
ФОЛТИН и Летечки Пекинезери со Новогодишни концерти во Скопје
Последната журка оваа година ќе започне со настапот на најпопуларниот скопски џез свинг состав.
ДЈ Шорти Пи ака Панчо со свој сет во Загреб
Следна дестинација на Панчо е колевката на балканскиот хип-хоп, Загреб. 
Виена, Париз, Милано и Венеција дел од спотот на Дон и Андреј (ДНК)
Песната заедно со спотот ќе биде промовирана за десетина дена. 
ДНК со две признанија од Бекстејџ!
Овие две признанија се само поттик за ДНК и за нивниот продуцент Лазар Цветкоски да продолжат да создаваат хитови кои ќе останат. 
Промовиран видео спотот за песната Деца на Сонцето
Во МКЦ клубот и ресторан беше промовиран видео спотот и песната „Деца на Сонцето“ од Влатко Стефановски. 
Јоце Панов освои Златни мелос на годишните музички награди во Србија!
„Многу сум среќен што ја добив наградата Златни мелос во Србија, тоа ми дава голем мотив за да продолжам понатаму“, изјави Јоце Панов.&...
ДНК снимија видео запис за „Што сака нека биде“
Новиот видео запис ќе изобилува со многу сцени и кадри несекојдневни за Панчо и Андреј. 
Стефановски сними видео за сонгот „Деца на Сонцето“
Стефановски, едновремено, го најавува и својот најнов албум насловен како „Сеир“ на кој работел цели 4 години и кој многу скоро ќе биде...
Кој е расположен за битбокс?
Мартин Буцо Атанасовски е млада талентирана личност која веќе 3 години се занимава со битбокс.  
Иван Раденов во септември на топ листите со песна за август!
Првиот македонски идол, Иван Раденов неодамна се искачи до врвот на топ листите во Србија со својата песна „Август 
Некст Тајм- подготвени за Пиво Ленд
Настапот на Некст Тајм во четврток ќе започне во 20.30, а момците најавуваат речиси два часа забава за паметење. 
Филип Јордановски со нов видео спот за “Долетај ми”
 "Видеото го работевме долго време и со многу емоции и љубов и сметам дека токму овој спот и песна т.е овој проект наречен “Долетај...
DJ Shorty P со ДЈ сет во Белград
Наредната среда на 18-ти септември Панчо ќе има свој ДЈ сет во најдобриот белградски хип-хоп и р&б клуб Freestyler 
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations