Федерер преку Томиќ до осмина финалето на АО
Прегледано: 2041 | Oбјавено на: 19.01.2013
Рожер Федерер успеа да се пласира за осминафиналето на Отвореното првенство на Австралија, откако стигна до убедлива победа над Бернард Томиќ со ( 6:4 / 7:6 / 6:1 ).
 
Двајцата одиграа квалитетен меч Австралиецот се покажа како одличен ривал за фаворитот. Искуството на Федерер сепак се покажа како решавачко во овој дуел. За место на четвртина финалето швајцарскиот тенисер ќе мора да го совлада одличниот Канаѓанец, Милош Раониќ кој од своја страна постигна чиста победа над Филип Колшрајбер.
 
 
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations