Марк Вебер: Казната е смешна!
Прегледано: 3747 | Oбјавено на: 25.09.2013
Возачот на Ред Бул, Марк Вебер, тврди дека казната која ја добил поради возењето на болидот на Фернандо Алонсо е смешна. Австралијанецот наредната трка во Јужна Кореа ќе стартува со минус од 10 места.
“ Одлуката е со еден збор смешна. Беше тоа прекрасен момент, дури и навивачите беа воодушевени” – напиша на Твитер Марк Вебер, кој на крајот од оваа сезона ќе се повлече од
Формула 1.
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations