Маруан Фелаини во Челзи до крајот на неделава
Прегледано: 2178 | Oбјавено на: 10.01.2013
25-годишниот фудбалер ќе потпише петгодишен договор со тимот од Лондон и би требало да добива плата од 5 милиони евра годишно.
 
Најдобриот фудбалер на Евертон, Белгиецот Маруан Фелаини ќе премине во Челзи до крајот на неделава, тврди француското издание "L'Equipe".
 
Според на податоците од договорот на Фелаини, кој го потпиша во 2011-та, Белгиецот може да го напушти Евертон, ако на Гудисон Парк стигне понуда од 22 милиони фунти од клуб кој учествува во Лигата на шампионите.


 
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations