„PORSCHE 911“ автомобил на годината 2013
Прегледано: 2530 | Oбјавено на: 23.12.2012
Оваа година под раководство на Хју Хефнер се доделени десет признанија, а најважното Автомобил на годината за 2013 оди кај седмата генерација на „Porsche 911“.
 

 
Mногумина се импресионирани од способноста на 911 кој се претвора од комфорен автомобил во безмилосен спортист. На крајот се потенцира совршено балансираната фигура и техниката на „Porsche 911“ кои инженерите на марката ја подложуваат на умерена еволуција уште од дебито на моделот во 1963 година. Минатата година титулата ја освои Jaguar XKR-S.
 
Носителите на преостанатите признанија:
 
Mercedes SL550- Hottest Roadster
Land Rover Range Rover- Best SUV
BMW M5- Slickest Sport Sedan
Honda Fit EV- Ave Electric
Subaru BRZ- Bang for Buck
Camaro ZL1 vs Shelby Mustang GT500- American Muscle
Audi Allroad- Most versatile
Mazda3 MPS- Responsible Ride
McLaren MP14-C- Hottest Exotic
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations