BMW M6 Gran Coupe
Прегледано: 3299 | Oбјавено на: 15.12.2012
  • BMW M6 Gran Coupe

    На интернет се појавија првите слики од „BMW M6 Gran Coupe“...
На интернет се појавија првите слики од „BMW M6 Gran Coupe“. Ова БМВ се одликува со поагресивен изглед,  пошироки лакови на тркалата, поголеми прагови, тркала, кров од карбонски влакна и редизајнирани ретровизори.
 
Под хаубата, се наоѓа 4,4-литарскиот твин-турбо V8 мотор, позајмен од актуелниот модел „M6“, кој испорачува 560 коњски сили и 680Nm обртен момент.
  
„BMW M6 Gran Coupe“ има и хидрауличен систем на управување и „Drive Dynamic Control“ систем. Продажбата би требала да почне кон средината на 2013 година.
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations