Ламборџини Aventador LP 700-4 Roadster
Прегледано: 2379 | Oбјавено на: 15.11.2012
Ламборџини Aventador LP 700-4 Roadster е најновиот член на Ламборџини, неверојатно убав кабриолет кој налиува на најпродаваниот нивни суперавтомобил.
 
Овој модел има дводелен покрив изработен од јаглеродни влакна и е многу лесен за склопување кое се прави рачно.Под хаубата има 6,5 литарски V12 од 700 КС комбиниран со седум степен менувачсо една спојка. Автомобилот има можност за развивање на брзина од 100 км/час за само 3 секунди и максимална брзина од 350 км/час.
 
Од Ламборџини изјавија дека  Aventador LP 700-4 Roadster ќе може да се има за само 300.000 евра плус данок.
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations