Фризурите на Канскиот фестивал
Прегледано: 8044 | Oбјавено на: 17.06.2013
 Никол Кидман која беше член на жирито на овогодинешниот фестивал во Кан, се појавувше скоро секој ден, секојдневно менувајќи фризури.  Меѓу највпечатливите беше залижаната пуштена коса, прицврстена со шнолички.
Таа исто така се појави и со коса собрана од страните, додека средишниот дел и беше подгнат и прицврстен на тилот со голема шнола, фризура која се смета за хит за ова лето.Прекрасната Дутцен Крос шармираше со романтичниот изглед и разбушавените локни кои се исто така вистински погодок за ова лето, а во лежерен стил беше и младата Ема Вотсон која имаше храброст на црвениот тепих да се појави со коса исчешлана на патец и едноставна ниска пунџа.
Беренис Бехо се одлучи за плетенка замотана околу главата додека Џејн Фонда како и секогаш фасцинираше со својата елеганцијаМеѓу највпечатливите на Канскиот фестивал беа пеачката Шерил Кол со својата лежерна варијанта на плетенка и манекенката Кара Делевин која исто така имаше лабаво собрана коса.
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations