Љубовно кафенце
Прегледано: 3816 | Oбјавено на: 26.12.2012
Состојки:

200 мл врело црно кафе
40 мл коњак
шеќер по вкус
половина лимон
стапче цимет
 
Подготовка:
 
Рабовите на шолјата за кафе намачкајте ги со сок од лимон, а потоа додајте им претходно направена мешавина од шеќер и кафе. Потоа исцедете го лимонот и сокот додајте го во топлото црно кафе заедно со шеќерот и стапчето цимет. Ставете го коњакот во црпка за супа и запалете го, а потоа истурете го во кафето. Додајте ја целата смеса во претходно подготвената шолја и сервирајте.

Уживајте!!!
 
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations