STADIUM X / 3 JULY / PROJECT KALABALAK / RADOVIS / MACEDONIA
Прегледано: 4692 | Oбјавено на: 20.06.2015
  • STADIUM X / 3 JULY / PROJECT KALABALAK / RADOVIS / MACEDONIA

    Познатото дуо на светската електронска сцена Stadium X, се главните ѕвезди на годинешното прво по ред издание на музичкиот настан “Калабалак”.
Познатото дуо на светската електронска сцена Stadium Xсе главните ѕвезди на годинешното прво по ред издание на музичкиот настан  “Калабалак”. Познати по соработката со многу врвни артисти и издавањето на 'Howl at the Moon' на издавачката куќа Protocol Recordings на Nicky Romero која испадна како огромен хит и омилена во сетовите на сите светски диџеи таа го достигна и бр.1 на Beatport, нивната последна соработка со David Guetta и преработката на неговата 'Lovers of the sun' веќе има околу 2 милиони прегледи на YouTube.

Исто така придружба на StadiumX ќе им прави Хрватскиот Диџеј и продуцент минатогодишен резидент на хрватската плажа Зрче Wess, неговото последно дело во соработка со нашиот млад талент Aleksandar Galoski 'LYON' е издадено на Flamingo records од Fedde Le Grand и е подржано од  David GuettaHardwell ,AfrojackFedde Le Grand,BlasterjaxxDANNIC 

а атмосферата да биде спремна ќе се погрижат нашите најдобри Македонски артисти во светот на Електронската и андерграунд музика

DjIcko NW Antenna5
Aleksandar Galoski
Oliver Petkovski
Dj Mirock
Dj ZokiPoki

Големиот музички настан е проект на здружението на граѓани “Проект Калабалак” а целта е поттикнување на свеста кај младите граѓани, нивно здружување и заедничко дружење со звуците на светската електронска музика. Билетите за настанот Проект Калабалак официјално се пуштени во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, по цена од 200 денари. Истите можете да ги купите и онлајн наhttp://www.kupikartizase.com/Events/project_kalabalak . Побрзајте, билетите се во ограничен број!

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations