Интервју со Димитар Ѓорѓиевски
 Театарот секогаш е во криза....
Интервју со Гоце Јованоски (Фолтин)
 Не ме плаши хипер-контент. Во денешницата тоа е само  резултат на она по што го препознаваме и славиме новиот милениум
ФОЛТИН и Летечки Пекинезери со Новогодишни концерти во Скопје
Последната журка оваа година ќе започне со настапот на најпопуларниот скопски џез свинг состав.
ДЈ Шорти Пи ака Панчо со свој сет во Загреб
Следна дестинација на Панчо е колевката на балканскиот хип-хоп, Загреб. 
Виена, Париз, Милано и Венеција дел од спотот на Дон и Андреј (ДНК)
Песната заедно со спотот ќе биде промовирана за десетина дена. 
ДНК со две признанија од Бекстејџ!
Овие две признанија се само поттик за ДНК и за нивниот продуцент Лазар Цветкоски да продолжат да создаваат хитови кои ќе останат. 
Промовиран видео спотот за песната Деца на Сонцето
Во МКЦ клубот и ресторан беше промовиран видео спотот и песната „Деца на Сонцето“ од Влатко Стефановски. 
Јоце Панов освои Златни мелос на годишните музички награди во Србија!
„Многу сум среќен што ја добив наградата Златни мелос во Србија, тоа ми дава голем мотив за да продолжам понатаму“, изјави Јоце Панов.&...
ДНК снимија видео запис за „Што сака нека биде“
Новиот видео запис ќе изобилува со многу сцени и кадри несекојдневни за Панчо и Андреј. 
Стефановски сними видео за сонгот „Деца на Сонцето“
Стефановски, едновремено, го најавува и својот најнов албум насловен како „Сеир“ на кој работел цели 4 години и кој многу скоро ќе биде...
Кој е расположен за битбокс?
Мартин Буцо Атанасовски е млада талентирана личност која веќе 3 години се занимава со битбокс.  
Иван Раденов во септември на топ листите со песна за август!
Првиот македонски идол, Иван Раденов неодамна се искачи до врвот на топ листите во Србија со својата песна „Август 
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13

Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations