Сите ме зафркаваа на училиште
Прегледано: 3091 | Oбјавено на: 12.03.2013
 Џенифер Лоренс можеби ги освои симпатиите на јавноста со нејзиниот лежерен став и извонреден изглед, но изгледа дека таа не се гледа себеси во исто светло, велејќи за себе дека е “здодевна”. Актерката во интервју за британскиот магазин The Sun изјавува:

“Јас никогаш не толкувам карактери кои се слични на мене зошто јас сум здодевна личност. Јас не би сакала да гледам некој како мене во филм”.

Нејзината сомокритичност оди дотаму што младата актерка ќе дополни:
“Јас сум една од најнеталентираните луѓе. Буквално глумењето е единствената работа која можам да ја правам, а и не знам дали навистина знам како да го правам тоа”.

Судејќи по тоа што Џенифер доби Оскар за најдобра женска улога, може да се каже дека актерката не е баш во право.
“Тоа е смешно, бидејќи јас не се сметам себеси за ѕвезда” – вели таа и дополнува - “На пример пред малку видов еден тип кој не е ни толку познат, се појавува по реклами на телевизија, и за малку ќе добиев срцев удар од возбуда”.

Актерката не дозволува популарноста да влијае на неа и на нејзиниот живот признавајќи дека избегнува да оди на селебрити забави, додавајќи: “Мојот живот всушност не е во Холивуд, така што ако не работам нешто во моментот, не одам на тие забави. Да гледам како сите ми се лепат и ме третираат чудно...тоа е нешто што не можам да оставам да влијае на мене”.

Џенифер се отвори и во врска со нејзиното минато, споделувајќи приказни за тоа како биле зафркавана на училиште.“Менував многу училишта кога бев во основно бидејќи некои девојчиња знаеја да бидат навистина лоши. Во средно училиште беа помалку злобни, и мене ми беше подобро, но сепак имаше едно девојче кое ми даде да делам покани за нејзината роденденска забава на која не ни бев поканета. Но тоа беше во ред, само ги погледнав и ги фрлив во канта за отпадоци ”.

За крај Лоренс советува: “Немојте да се грижите за кучките, тоа може да биде добро мото, бидејќи се среќаваат такви луѓе цело време низ животот”.
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови
Интервју со Мери Мирческa, ултрамаратонец
Пред околу 3,5 години сосема случајно истрчав полумаратон без никакви припреми ниту пак потешкотии. Едно ново случајно познанство таму ја смени брзината на планинарењето која до тогаш ја практикував. Од страсен планинар, станав планински тркач.
Интервју со Васил Зидровски. Иноватор и млад човек со интересен поглед на светот
 Љубопитен по природа. Интересен собеседник. Лукаво паметен кога треба да направи некој алгоритам. „Problem Solver”.
Како да се употреби докторатот за постигнување на сопствените цели
 Сè што чиниме во животот има единствена мотивација: како да ги постигнеме нашите цели. Секоја дефинирана активност, акција, размисла и улога, всушност, е насочена да го добиеме или да го оствариме она што сме го зацртале како патека на движење во нашиот живот. 
Интервју со Кокан Ајановски, тркач и Personal Wellness Coach
Трчањето не е само физичка активност. Трчањето е стил на живеење и постојана борба да се надминеш себе. 

Facebook
Reccomendations