Осум медали за Македонија на Светски куп во кик-бокс
Прегледано: 2155 | Oбјавено на: 08.04.2013
 Македонската кик-бокс репрезентација освои осум медали, од кои по три златни и сребрени и два бронзени, на Светскиот куп што викендов се одржа во Бихаќ (БиХ).

Светскиот куп се одвиваше во дисциплините: поинт фајт, лајт контакт, кик лајт, фул контакт и лоу кик.

Со медали од македонските борци се закитија:

1. Димитар Георгиев - кик лајт 1.место и лоу кик 3.место

2. Ненад Манојловски - кик лајт 1.место и лоу кик 2.место

3. Таркан Ракиповски - лоу кик 1.место

4. Роберт Костовски - кик лајт 2.место

5. Дарио Манев - кик лајт 2.место

6. Елена Стојчевска - поинт фајт 3.место.

На ова натпреварување учество земаа 526 натпреварувачи од девет земија: Македонија, Босна и Херцеговина, Србија, Република Српска, Црна Гора, Словенија, Хрватска, Финска и Унгарија.

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови
Интервју со Стефан Ристевски. Млад научник за чии пронајдоци ќе читате во иднина
Aко успееме да направиме вештачка интелигенција која ќе биде во можност да чувствува, тогаш би започнале нашите проблеми.
Рептил ја негува традицијата на здравата и вкусна македонска храна
 Умешноста и истрајноста да ја зачуваме традиционалната рецепта во кујната и упорноста да ги сознаеме и готварските вештини онака како и нашите баби ги совладувале во младоста, несвесно креираа и отпор кон современите токови, кои значајно ги сменија навиките и ја воведоа процесираната храна. 
Движете се сигурно и спокојно со Сојузот на возачи на Македонија
Секој кој е на чекор пред избор на која компанија ќе ја даде довербата да го сервисира и врши технички преглед на возилото треба да се раководи од принципот на професионална услуга, но и традицијата на успех која ја има компанијата со која соработува.
Дуна инвестира во нов административен, развоен и логистички центар
Нашиот бизнис сегмент ги надрасна границите на Македонија и успешно услужуваме клиенти и во Србија и во Албанија“, вели Александар Пајковски од Дуна.

Facebook
Reccomendations