Бахама Мама
Прегледано: 2415 | Oбјавено на: 05.09.2012
  • Бахама Мама

    Бахама Мама е тропски коктел, освежителниот вкус им се допаѓа на сите...

 

Бахама Мама

Состојки:

15 мл. рум
15 мл. ликер од кокос
15 мл. ликер од кафе
30 мл цеден сок од портокал
30 мл сок од ананас
1 чаша толчен мраз


Подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер добро измешајте ги, потоа сипете ја смесата во чашата со мраз на крај декорирајте со парче ананас или црешичка и додадете чадорче. На здравје!!!

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations