STADIUM X / 3 JULY / PROJECT KALABALAK / RADOVIS / MACEDONIA
Прегледано: 2799 | Oбјавено на: 20.06.2015
  • STADIUM X / 3 JULY / PROJECT KALABALAK / RADOVIS / MACEDONIA

    Познатото дуо на светската електронска сцена Stadium X, се главните ѕвезди на годинешното прво по ред издание на музичкиот настан “Калабалак”.
Познатото дуо на светската електронска сцена Stadium Xсе главните ѕвезди на годинешното прво по ред издание на музичкиот настан  “Калабалак”. Познати по соработката со многу врвни артисти и издавањето на 'Howl at the Moon' на издавачката куќа Protocol Recordings на Nicky Romero која испадна како огромен хит и омилена во сетовите на сите светски диџеи таа го достигна и бр.1 на Beatport, нивната последна соработка со David Guetta и преработката на неговата 'Lovers of the sun' веќе има околу 2 милиони прегледи на YouTube.

Исто така придружба на StadiumX ќе им прави Хрватскиот Диџеј и продуцент минатогодишен резидент на хрватската плажа Зрче Wess, неговото последно дело во соработка со нашиот млад талент Aleksandar Galoski 'LYON' е издадено на Flamingo records од Fedde Le Grand и е подржано од  David GuettaHardwell ,AfrojackFedde Le Grand,BlasterjaxxDANNIC 

а атмосферата да биде спремна ќе се погрижат нашите најдобри Македонски артисти во светот на Електронската и андерграунд музика

DjIcko NW Antenna5
Aleksandar Galoski
Oliver Petkovski
Dj Mirock
Dj ZokiPoki

Големиот музички настан е проект на здружението на граѓани “Проект Калабалак” а целта е поттикнување на свеста кај младите граѓани, нивно здружување и заедничко дружење со звуците на светската електронска музика. Билетите за настанот Проект Калабалак официјално се пуштени во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, по цена од 200 денари. Истите можете да ги купите и онлајн наhttp://www.kupikartizase.com/Events/project_kalabalak . Побрзајте, билетите се во ограничен број!

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови
Интервју со Мери Мирческa, ултрамаратонец
Пред околу 3,5 години сосема случајно истрчав полумаратон без никакви припреми ниту пак потешкотии. Едно ново случајно познанство таму ја смени брзината на планинарењето која до тогаш ја практикував. Од страсен планинар, станав планински тркач.
Интервју со Васил Зидровски. Иноватор и млад човек со интересен поглед на светот
 Љубопитен по природа. Интересен собеседник. Лукаво паметен кога треба да направи некој алгоритам. „Problem Solver”.
Како да се употреби докторатот за постигнување на сопствените цели
 Сè што чиниме во животот има единствена мотивација: како да ги постигнеме нашите цели. Секоја дефинирана активност, акција, размисла и улога, всушност, е насочена да го добиеме или да го оствариме она што сме го зацртале како патека на движење во нашиот живот. 
Интервју со Кокан Ајановски, тркач и Personal Wellness Coach
Трчањето не е само физичка активност. Трчањето е стил на живеење и постојана борба да се надминеш себе. 

Facebook
Reccomendations