Концерт во чест на Луис Џордан
Прегледано: 1911 | Oбјавено на: 26.04.2013
  • Концерт во чест на Луис Џордан

     На 30-ти април (вторник) во клубот Маракана, со почеток во 23:30 часот, популарниот скопски џез квинтет Летечки Пекинезери, In The Mood блуз дуото и Оливер Јосифовски ќе ги здружат силите во ...
 На 30-ти април (вторник) во клубот Маракана, со почеток во 23:30 часот, популарниот скопски џез квинтет Летечки Пекинезери, In The Mood блуз дуото и Оливер Јосифовски ќе ги здружат силите во чест на пионерот на рокенрол и ритам&блуз музиката - легендарниот Луис Џордан.


На задоволство на сите љубители на оваа музика, половина од вечерта ќе биде посветена на музиката на Луис Џордан, а остатокот ќе биде слободно музицирање во стилот на корените на рокенрол и аренби музиката до раните утрински часови!

Музичарите ќе настапат во следниот состав:

Сашо Ѓорѓевски - вокал, усна хармоника, гитара
Иво Солдатовиќ - кларинет
Бојан Петков - гитара
Никола Петровски - гитара
Петар Христов - тенорсакс
Оливер Јосифовски - контрабас
Славчо Коцев - тапани

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови
Интервју со Мери Мирческa, ултрамаратонец
Пред околу 3,5 години сосема случајно истрчав полумаратон без никакви припреми ниту пак потешкотии. Едно ново случајно познанство таму ја смени брзината на планинарењето која до тогаш ја практикував. Од страсен планинар, станав планински тркач.
Интервју со Васил Зидровски. Иноватор и млад човек со интересен поглед на светот
 Љубопитен по природа. Интересен собеседник. Лукаво паметен кога треба да направи некој алгоритам. „Problem Solver”.
Како да се употреби докторатот за постигнување на сопствените цели
 Сè што чиниме во животот има единствена мотивација: како да ги постигнеме нашите цели. Секоја дефинирана активност, акција, размисла и улога, всушност, е насочена да го добиеме или да го оствариме она што сме го зацртале како патека на движење во нашиот живот. 
Интервју со Кокан Ајановски, тркач и Personal Wellness Coach
Трчањето не е само физичка активност. Трчањето е стил на живеење и постојана борба да се надминеш себе. 

Facebook
Reccomendations