Брза диета со лимон и мед
Прегледано: 77019 | Oбјавено на: 06.03.2013
 Со оваа диета ќе ги намалите калориите за само 3 дена. Во краток период овозможува до минимум да се намали калорискиот внес за едно деноноќие и да се приспособи организмот да премине во режим на искористување на трошење на складираните резерви.

 

Диетата со лимони и мед е диета се сведува на диета без никаква храна. Она што можете да го конзумирате во текот на овие денови освен лимоните и медот, е вода и зелен чај без шеќер.

 

Мешавината се спрема во 3 литри вода со свеж сок од 15 лимони и 50 грама мед. Тоа е единственото што е дозволено за време на диетата. Енергетската вредност на овој раствор минимално, а слабеењето започнува веднаш и се одвива брзо.

 

Простите шеќери кои ги содржи медот ќе му помогнат на телото да ги извршува основните функции, а  киселоста од лимонот овозможува да се потисне апетитот. Во вакви околности телото се поттикнува да ги троши складираните масни наслаги.

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови
ОД ДЕНЕС, БРЕНДОТ „ПАРГО“ НА КАТАРИНА ИВАНОВСКА ДОСТАПЕН ЗА МЛАДИТЕ!
Дизајните изработени од македонскиот модел Катарина Ивановска, претопени во модната колекција со заштитен знак „Парго“ стануваат достапни за младите девојки и жени.  
Рекорден одзив на “BalCannes”: пријавени дури 148 проекти
“Balcannes” кој што се одржува по трет пат, привлече 148 пријавени проекти, речиси двојно повеќе од минатата година, кога притиганаа 82 пријави.  
Викенд Медиа Фестивал: Рекордни 135 пријавени проекти за “SoMo Borac”
“SoMo Borac” е собирно место за дигиталните професионалци на Викенд Медиа Фестивал на кое се наградуваат најдобрите производи од социјалните мрежи, односно категорија на мобилни уреди. 
Изложба на фотографии снимани од мобилен телефон
Во фотографиите објавени на профилот на #botovacha провејува "lifestyle" мотивот, кој најдобро говори за слободата во фотографското чувство на авторот.  
Се е подготвено за 7миот Викенд Медиа Фестивал: целиот регион е во Ровињ
Под покровителство на Адрис Група, во пет сали во старата фабрика за тутун, во следните три дена ќе се одржат педесет предавања, панел дискусии, презентации и работилници.  Facebook
Reccomendations