Volvo Cars лансира безбедни, удобни и комфорни детски седишта
Volvo Cars е првиот производител на автомобили кој активно ги тестира детските седишта преку тестови за симулација на сообраќајни несреќи уште во п...
Истражување за QUDAL - QUality meDAL 2016/2017 во Македонија
Најновите истражувања покажуваат дека 80% од
Македонците повеќе би сакале да купуваат производи и услуги кои го имаат добиено медалот за ква...
Ford Fiesta на првата позиција по четврти пат
Ford Fiesta е најпродавано мало возило во Македонија и во Европа за 2015 година 
Голем успех на младите пијанисти од Македонија
Во монденскиот град Монте Карло, пијанистките Јована Трајчева и Инес Неделковска од класата на доц. Нина Костова освоија II награда. 
Samsung Motion Sync правосмукалка која воведува паметен начин на чистење
Иновативниот дизајн на садот за смет нуди можност за маневрирање без пречки врз супериорната моќ на вшмукување. 
Новиот фрижидер на Самсунг (Samsung) Food ShowCase носи нова функционалност и ново доживување за целото семејство
Иновативниот ShowCase и InnerCase дизајн го прави организирањето на распоредот на храната во фрижидерот лесен и забавен 
Аудиција за Поточиња 2014
Родители, не пропуштајте Вашите дечиња да станат дел од најубавата музичка приказна во градот! 
HP (Hewlett-Packard) ги претстави новите „Z“ работни станици и исто така, го прошири своето „Z“ портфолио на монитори со високи перформанси
Со новите понуди се редефинира достапноста, сигурноста и високите перформанси во најпредизвикувачките компјутерски средини 
Во тек се уписите на постдипломските студии на Институтот за животна средина и здравје
За сите кои сакаат да го надоградат знаењето во областите менаџмент во јавно здравство и менаџмент во животна средина. 
Нови постдипломски судии од Институтот за животна средина и здравје
 Институтот за животна средина и здравје при Универзитетот...
Форбс ги објави најбогатите балканци
 Сопственикот на хрватската компанија Агрокор, г...
Ангела Меркел повторно најмоќна жена во светот
 По седми пат, германската канцеларка Ангела Мер...
24 вести стартува нов лајф стајл магазин
 
1
2
3
4Најчитани
Најнови
Видео релаксатор на денот
 
Фото релаксатор на денот
 

 
Facebook
Reccomendations