Шоу на Меси на натпреварот со Осасуна
Прегледано: 2026 | Oбјавено на: 28.01.2013
Со четири гола на синоќешниот дуел со Осасуна, Аргентинецот Лионел Меси стигна до бројката 202 погодоци во Примера, со што стана најмладиот играч кој успеал да ја мине границата од 200 голови во шпанското фудбалско првенство.
 
Најдобриот фудбалер на светот до оваа бројка стигна со 25 години и 217 дена и го надмина Телмо Зара, кој досега беше најмладиот со ова достигнување.


Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови

Facebook
Reccomendations