„PORSCHE 911“ автомобил на годината 2013
Прегледано: 1608 | Oбјавено на: 23.12.2012
Оваа година под раководство на Хју Хефнер се доделени десет признанија, а најважното Автомобил на годината за 2013 оди кај седмата генерација на „Porsche 911“.
 

 
Mногумина се импресионирани од способноста на 911 кој се претвора од комфорен автомобил во безмилосен спортист. На крајот се потенцира совршено балансираната фигура и техниката на „Porsche 911“ кои инженерите на марката ја подложуваат на умерена еволуција уште од дебито на моделот во 1963 година. Минатата година титулата ја освои Jaguar XKR-S.
 
Носителите на преостанатите признанија:
 
Mercedes SL550- Hottest Roadster
Land Rover Range Rover- Best SUV
BMW M5- Slickest Sport Sedan
Honda Fit EV- Ave Electric
Subaru BRZ- Bang for Buck
Camaro ZL1 vs Shelby Mustang GT500- American Muscle
Audi Allroad- Most versatile
Mazda3 MPS- Responsible Ride
McLaren MP14-C- Hottest Exotic
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
Најнови
Интервју со Мери Мирческa, ултрамаратонец
Пред околу 3,5 години сосема случајно истрчав полумаратон без никакви припреми ниту пак потешкотии. Едно ново случајно познанство таму ја смени брзината на планинарењето која до тогаш ја практикував. Од страсен планинар, станав планински тркач.
Интервју со Васил Зидровски. Иноватор и млад човек со интересен поглед на светот
 Љубопитен по природа. Интересен собеседник. Лукаво паметен кога треба да направи некој алгоритам. „Problem Solver”.
Како да се употреби докторатот за постигнување на сопствените цели
 Сè што чиниме во животот има единствена мотивација: како да ги постигнеме нашите цели. Секоја дефинирана активност, акција, размисла и улога, всушност, е насочена да го добиеме или да го оствариме она што сме го зацртале како патека на движење во нашиот живот. 
Интервју со Кокан Ајановски, тркач и Personal Wellness Coach
Трчањето не е само физичка активност. Трчањето е стил на живеење и постојана борба да се надминеш себе. 

Facebook
Reccomendations