Кинески хеликоптер кој лета 500км на час!
Прегледано: 4095 | Oбјавено на: 05.09.2013
Кина работи на производство на хеликоптери кои би можеле да достигнат брзина и до 500 километри на час, објаснува претседателот на кинеската воздухопловна корпорација Лин Зуоминг. Овие хеликоптери ќе бидат двојно побрзи од оние кои денес се користат.
 
Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
НајновиFacebook
Reccomendations