Форбс ги објави најбогатите балканци
Прегледано: 1905 | Oбјавено на: 29.05.2013
 Сопственикот на хрватската компанија Агрокор, г-нот Ивица Тодориќ е најбогатиот човек на Блаканот, објави Форбс, а пренесе Радио Слободна Е вропа. Според нивните информации, богатството на Тодориќ се проценува на 581,8 милиони евра.

Второто место му припадна на словенечкиот милионер Санди Чешко од Студио Модерна Словенија. Словенечкиот милионер тежи 410, 6 милиони евра, а додека пак, третото место отиде во Србија кај Миодраг Костиќ сопственик на МК Груп. Според Форбс, Костиќ поседува 234 милиони евра.

На оваа листа, на четвртото место се најде, Емил Тедески, со 145, 4 милиони евра, сопственик на Атлантик груп.   

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
НајновиFacebook
Reccomendations