Министерката за спорт на Венецуела
Прегледано: 1593 | Oбјавено на: 25.04.2013
 Министерката за спорт на Венецуела, Алехандра Бенитез е најубавата министерска во светот.

Оваа 32 годишна министерка сигурно е дека е една од најатрактивните личности во политиката, па својата убавина често ја прикажувала пред објективот на фотоапаратот во малку попровокативни изданија.

Најголемо внимание привлече во 2008 година кога позираше гола.

Оставете го вашето релаксирано мислење:


Најчитани
НајновиFacebook
Reccomendations